28.03.2021-11.04.2021


Notice: Undefined offset: 4 in /home/tatra-ac/ftp/biegzajaczkow.pl/wp-content/themes/bieg_template/functions.php on line 44

Biegniemy dla

Fundacja Hospicyjna

Fundacja Hospicyjna

Fundacja Hospicyjna powstała w 2004 r., aby wspierać założone przez ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC Hospicjum w Gdańsku. Obecnie Fundacja pomaga już ponad 100 hospicjom w całym kraju. Pracownicy i wolontariusze hospicjów każdego dnia dbają o to, by ich pacjenci ostatnie chwile przeżyli godnie i bez bólu. Celem Fundacji Hospicyjnej są działania, które pozwolą hospicjom nieść pomoc pacjentom oraz ich rodzinom. Fundacja przekazuje im wsparcie materialne i finansowe, szkoli wolontariuszy i pracowników hospicjów, wydaje poradniki, podręczniki i filmy edukacyjne poświęcone opiece hospicyjnej i promujące wolontariat hospicyjny. Fundacja stara się także uwrażliwić społeczeństwo na problemy związane z ciężką chorobą, umieraniem, osieroceniem i żałobą. W tym celu, co roku organizuje ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną „Hospicjum to też Życie”.
Organizacja wspiera nie tylko pacjentów hospicjum, ale i ich bliskich. W 2006 r. powołano Fundusz Dzieci Osieroconych, którego zadaniem jest wsparcie dzieci, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów. Pomoc świadczona jest w formie wsparcia ekonomicznego rodzinie, której sytuacja materialna wraz z odejściem jednego z jej członków często się pogarsza. Udzielane jest ono w postaci stypendiów edukacyjnych, prezentów z okazji Świąt czy Dnia Dziecka, szkolnych wyprawek oraz letnich i zimowych obozów wypoczynkowych, terapeutycznych czy językowych. Od 2014 roku realizowany jest także w ramach Funduszu program wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży w żałobie „Tumbo Pomaga”.